O nás

PRŠUTERIE O nás

Naše Vize

Vítej na našich stránkách. Jsem rád, že jsi k nám zavítal a věřím, že se Ti tu u nás bude líbit. Povím Ti o našem světě… Náš svět, to je řemeslo, práce a zapálení pro věc. Život našich rodin je tím propojen již třetí generací.Jsme hlavně uzenářští specialisté. Naše výrobky můžeš koupit i na našich dvou prodejnách v Litoměřicích.  Hodně nás to baví.


Inspirace a historie

Naší inspirací je italská cesta. Cesta slunce, vína, dobrého jídla a rodiny. Naše PRŠUTERIE tedy není zaměřena pouze na výrobky a podnikání, ale pracujeme na celkovém přístupu k práci a celému životu. Chceme, aby každý den měl smysl. Trávíme celý den v „práci“, a proto nás musí bavit a naplňovat. Zkrátka musí za námi být práce vidět.  Vracíme se tím zpět k našim kořenům, tak jak to žili naši předci.

Náš děda Jan Chovaneček se narodil na Valašsku, v beskydských kopcích, konkrétně ve Velkých Karlovicích. Praděda Chovaneček tam hospodařil a choval ovce. Práce a život bylo synonymum. Roubenou chalupu postavil vlastníma rukama. Podlaha v domě byla jen udusaná hlína, voda přivedená z potoka, místo ledničky, sklípek ve stráni.

Byl to tvrdý život a měl jasná pravidla. Buď se postaráš a pak přežiješ nebo tvůj rod zanikne. Myslím si, že v naší rodině jsou tahle pravidla zašitá pevně pod kůží.

+420 776 865 011