O nás   |    PRŠUTÉRIE®   |    Pršuty   |    Prodejny   |    Farma

Novinky

 
BOHEMIA a KLÁŠTERNÍ pršut od Chovanečka získaly ocenění KLASA

Praha 24. října 2023 – Logem KLASA jsou označovány kvalitní výrobky již od roku 2003. Toto prestižní označení získalo nyní pro své produkty devět producentů. KLASU najdete například na jedinečném BOHEMIA a KLÁŠTERNÍM pršutu od Chovanečka, vyhlášeném vepřovém sádle od Pillera, oleji Manka Salátová od FABIO PRODUKT i SVĚTLÉM LEŽÁKU ORIGINAL od Harracha nebo Českém česneku od P+P. 

 Ocenění KLASA, které tyto výrobky získaly, garantuje jejich výjimečnou kvalitu a jedinečnost při srovnání s běžnými výrobky na trhu. Značku uděluje ministr zemědělství na tři roky. Po celou dobu platnosti certifikátu jsou ocenění výrobci kontrolováni Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí a Státní veterinární správou. Logo KLASA je tak zcela hodnotným ukazatelem pro spotřebitele, kteří mají jistotu, že když přidají do nákupního košíku takto označený produkt, kupují kvalitní potravinu vyrobenou v České republice.

 

 CCF_000433_page-0001 CCF_000432_page-0001

 

 

Tisková zpráva ke stažení

 

Slavnosti Pastvin na Hlinné

Děkujeme všem, kteří jste se v sobotu 9. 9. 2023 zúčastnili 6. ročníku Slavností pastvin a pomohli tak vytvořit skvělou atmosféru na Hlinné. Na jarmarku jste mohli koupit produkty regionálních výrobců, počasí nám přálo, kapela hrála skvěle a každý člen rodiny si přišel na své u jednotlivých stanovištích po trase zážitkově-naučného okruhu. Letošní ročník si pochvaloval dokonce i Středohoř a my se na vás opět těšíme příští rok! PRŠUTÉRIE®

Ukázka výroby pršutu a chovu ovcí Suffolk v rodinném podniku

Moderátor Mistr Málek dnes navštíví Pršutérii Chovaneček, kde se podívá, jak probíhá výroba kvalitních masných specialit, hlavně tedy pršutu, na které se tento převážně rodinný podnik zaměřuje. Podívá se také na farmu v malé vesnici jménem Hlinná, kde rodina Chovanečků má své hospodářství.

PRŠUTERIE na VELETRHU FOR GASTRO - HOTEL PRAG

Také na letošním veletrhu FOR GASTRO & HOTEL vybírala odborná porota nejlepší exponáty a technologie letošního roku. Soutěžilo se ve dvou kategoriích (Technologie a vybavení a Nápoje a potraviny). O prestižní ocenění bojovalo celkem 31 přihlášených zajímavostí. Prestižní ocenění GRAND PRIX získaly v každé kategorii tři společnosti.

Odborná porota udělila také dvě čestná uznání. Předsedou poroty byl Miroslav Kubec, prezident Asociace kuchařů a cukrářů ČR, členy poroty byli Nina Provaan Smetanová, Muzeum Gastronomie a Kateřina Reimitzová, šéfredaktorka LCI CZ, s.r.o.. Porotci hodnotili technické parametry, progresivní technologie, netradiční nápad, mimořádnou kvalitu za přijatelnou cenu, materiál, ekologické hledisko, energetickou úspornost i možnosti uplatnění na trhu. Naše firma získala ocenění GRAND PRIX v kategorii \"Potraviny a nápoje\" za produkt Pršuto KLÁŠTERNÍ ŠUNKA.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.