O nás   |    PRŠUTÉRIE®   |    Pršuty   |    Prodejny   |    Farma   |    Penzion

Farma

uzenářská výroba


Naše farma

Hospodaříme na farmě v malé vesnici jménem Hlinná, na úpatí vrchů Hradiště a Holého vrchu ve II. a I. zóně chráněného území Českého středohoří. Začali jsme v roce 2013. Naše farma se věnuje chovu kříženců ovcí plemene Suffolk. Sami pak žijeme a pracujeme u těchto pastvin, co by kamenem dohodil od královských Litoměřic.

img_clanek_farma

Náš přístup

Snažíme se svojí prací přispívat i ke krajinotvorbě a postupně vracíme původní vzhled zarostlým pastvinám a sadům.

Takže mýtíme, čistíme, sekáme a paseme. Daří se nám spolupracovat s místní správou CHKO Českého středohoří. (teda né se správou, ale s reálnými lidmi, kterým jde o to, aby se místní krajině dařilo). Většina z našich obhospodařovaných pozemků byla zarostlou džungli. Proměňuje se tak opět v kulturní přírodní krajinu, ve které je vidět práce lidí.

Farma Chovaneček Hlinná

Hospodářství je celkem dřina, v kopci se říká, že dvojnásobná, ale stojí to zato.

Člověk tu totiž může zažít pocit svobody. Pocit, kdy si utahaný po celodenní práci, sedneš na kopec a podíváš se kolem sebe a do dálky, uvažuješ o konečnosti, tím pádem jsi schopen pocítit i to přesahující nekonečno. Člověk si pak opravdu váží každé z činnosti a surovin, protože ji měl v rukách v každém stádiu a uvědomuje si, kolik je za tím lidské práce.  

 

Náš svět, to je řemeslo, práce a zapálení pro věc. Rádi vám poradíme.

Snažíme se, aby naše výrobky měly vždy ještě nějaké benefity. Kvalita a řemeslnost našich uzenářských výrobků by měla být samozřejmostí, předností pak chuťové či tvarové odlišnosti. Nejnověji pak pracujeme jako jedni z prvních na odstranění většiny zbytečných éček tak, abychom šli naproti zdravému způsobu života.

Více informací

img_infotext

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.