O nás   |    PRŠUTÉRIE®   |    Pršuty   |    Prodejny   |    Farma

Farma

uzenářská výroba


Naše farma

Hospodaříme na farmě v malé vesnici jménem Hlinná, na úpatí vrchů Hradiště a Holého vrchu ve II. a I. zóně chráněného území Českého středohoří. Začali jsme v roce 2013. Naše farma se věnuje chovu kříženců ovcí plemene Suffolk. Sami pak žijeme a pracujeme u těchto pastvin, co by kamenem dohodil od královských Litoměřic.

img_clanek_farma

Náš přístup

Snažíme se svojí prací přispívat i ke krajinotvorbě a postupně vracíme původní vzhled zarostlým pastvinám a sadům.

Takže mýtíme, čistíme, sekáme a paseme. Daří se nám spolupracovat s místní správou CHKO Českého středohoří. (teda né se správou, ale s reálnými lidmi, kterým jde o to, aby se místní krajině dařilo). Většina z našich obhospodařovaných pozemků byla zarostlou džungli. Proměňuje se tak opět v kulturní přírodní krajinu, ve které je vidět práce lidí.

Farma Chovaneček Hlinná

Hospodářství je celkem dřina, v kopci se říká, že dvojnásobná, ale stojí to zato.

Člověk tu totiž může zažít pocit svobody. Pocit, kdy si utahaný po celodenní práci, sedneš na kopec a podíváš se kolem sebe a do dálky, uvažuješ o konečnosti, tím pádem jsi schopen pocítit i to přesahující nekonečno. Člověk si pak opravdu váží každé z činnosti a surovin, protože ji měl v rukách v každém stádiu a uvědomuje si, kolik je za tím lidské práce.  

 

Náš svět, to je řemeslo, práce a zapálení pro věc. Rádi vám poradíme.

Snažíme se, aby naše výrobky měly vždy ještě nějaké benefity. Kvalita a řemeslnost našich uzenářských výrobků by měla být samozřejmostí, předností pak chuťové či tvarové odlišnosti. Nejnověji pak pracujeme jako jedni z prvních na odstranění většiny zbytečných éček tak, abychom šli naproti zdravému způsobu života.

Více informací

img_infotext

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení